Witaminy – zdrowie i urok dla wszystkich

To nie bajka ani mit. Dostarczanie witamin zapewnia nam zdrowe ciało i zdrowy umysł każdego dnia! Witamin jest jednakże tak dużo, że ciężko byłoby wypracować dietę, jaka zawierałaby je wszystkie i jeszcze oprócz tego w odpowiedniej, przyswajalnej dawce. Wskutek tego z wsparciem przychodzą aceite de arbol de te, jakie kompleksowo są w stanie dostarczyć naszemu organizmowi dobrą dawkę witamin. Wymieńmy kilka najważniejszych z nich, które są odpowiedzialne za zdrowie naszego organizmu. Jedna z najistotniejszych to kwas foliowy – witamina B9, obowiązkowa za kondycję nerwową ludzkiego organizmu. Polepsza także rozwój dziecka w brzuchu matki. Pomaga w momentach obniżonej koncentracji. Funkcjonuje wspomagająco w leczeniu ludzi chorujących na depresję oraz schizofrenię.

Kolejną znaczącą witaminą jest witamina K, która odpowiada za krzepnięcie krwi. Jest nadzwyczaj korzystna, albowiem zapobiega krwotokom i krwawieniom wewnętrznym oraz krzepnięciu krwi. Powstrzymuje zbytnie krwawienie miesiączkowe. Jest także istotną pomocą dla osób cierpiących na osteoporozę, dzięki temu że zmniejsza utratę wapnia. Przyspiesza także proces zrastania się kości. Równie ważną witaminą jest też witamina A, która jest silnym antyoksydantem oraz działa oczyszczająco na ciało. Zwiększa ludzką odporność i zmniejsza działanie wolnych rodników. Jej towarzystwo w organizmie powoduje większą produkcję przeciwciał i wzmożoną produkcję cytotoksycznych komórek T, które blokują dostęp bakteriom i wirusom do naszego organizmu.

Nie sposób wymienić tu wszystkich witamin i ich zadań, tak dużo ich jest. Należy jednak pamiętać, żeby swoją dietę czynić przede wszystkim obfitą w jak największą ilość witamin i minerałów, aby radować się zdrowiem oraz nienaganną formą przez długie lata. Najwięcej witamin mają bezsprzecznie owoce oraz warzywa, właśnie dlatego przede wszystkim w sezonie wiosenno-letnim powinniśmy pamiętać o ich spożywaniu w znacznych ilościach. Poza sezonem warzywnym jesteśmy w stanie korzystać z mrożonek albo przyzwoicie wcześniej zrobić przetwory, jakie osłodzą oraz umilą nam zimowy czas. Z pewnością także suplementy diety odciążą nasz jadłospis i pomogą w dostarczeniu niezbędnej dawki witamin.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz