Własny biznes – pomysł na zatrudnienie

W nowoczesnych czasach, kiedy większe przedsiębiorstwa mają kłopot z utrzymaniem się na rynku, a hipermarkety zaniżają płace dając tym samym pretekst do coraz bardziej dosadnego traktowania robotników, coraz to trudniej o zadowalającą pracę we własnym kraju. Co wobec tego zrobić, żeby być zadowolonym z własnego miejsca pracy i posiadać świadomość, że zyskujemy na siebie, a nie na oryginalną limuzynę prezesa korporacji? Otóż rozwiązanie jest proste – powinno się zostać swoim własnym szefem. Jak to zrobić? Otóż nic prostszego, przynajmniej w teorii. Wystarczy zająć się tym, w czym jesteśmy w gruncie rzeczy dobrzy i zadbać o należyte narzędzia do prowadzenia firmy, takie, jak Systemy ERP.

Czemu z zdolności przychody ma czerpać zakład pracy, gdzie jedna druga robotników rzetelnie oraz ambitnie przystępuje do swoich obowiązków, zarabiając pieniądze nie tylko dla siebie, niemniej jednak także dla całej grupy przełożonych oraz wspólników, którzy przychodzą do pracy tylko po to, aby tylko udawać przed dyrektorkami, że nad czymś ciężko pracują.

Mnóstwo korzystniej dla nas będzie wykonywanie tej samej pracy na prywatny rachunek. Sami będziemy sobie wyznaczać zakres pracy, tempo oraz kolejność egzekwowania poszczególnych faz zlecenia. Mając w ręce jakikolwiek zawód: od murarza, przez elektryka aż do księgowej, informatyka czy nauczyciela języków obcych. Większość zawodów wykonywanych na własny rachunek daje dużo większe zyski i satysfakcję.

Jeśli jesteśmy człowiekiem rzetelnie wypełniającym obowiązki, dbającym o odpowiednie relacje z klientem to jednostka gospodarcza z pewnością będzie bezbłędnie prosperować. Nie świadczy to bezsprzecznie, że od razu przejmiemy wszystkich kontrahentów z firmy, w której dotychczas pracowaliśmy. Nie oznacza to także tego, że cały zysk pójdzie do kieszeni. Oznacza to, że mając połowę uprzedniej pracy mamy szanse na kilkukrotnie większe dochody. Mając znacznie więcej czasu na wykonanie tych samych czynności, możemy podnieść jakość usług, co przysporzy nam nie wyłącznie wiernych oraz oddanych kontrahentów, niemniej jednak też gratisową reklamę.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz