Woda z O3 – nowy kierunek w branży spożywczej

Woda ozonowana to nowy trend w przemyśle spożywczym. Z tego względu warto korzystać z oferty przedsiębiorstwa Ozon Food, wykonującej specjalnie opracowane systemy do ozonowania wody wykorzystywanej w przemyśle. Można decydować się na systemy proste, jak i modułowe. Ich funkcje to: oprysk albo mycie produktów, linie technologiczne, linie sortownicze, przenośniki, kanały wodne, dezynfekcja powierzchni, dezynfekcja maszyn oraz dezynfekcja opakowań. Prosta dezynfekcja z użyciem ozonu ma wiele walorów. W głównej mierze ozonowanie wody przemysłowej to ogromna wartość, przekładająca się na dobre imię konkretnej marki.

Cenią to albowiem kontrahenci, jak i kupujący. Z wykorzystaniem wody ozonowanej można wyczyścić to, co znajduje się na terenie danego zakładu. Samo dezynfekowanie zajmie również mniej czasu niż w przypadku zastosowania klasycznych technik. To, że eliminuje się w pełni preparaty chemiczne jest niemniej znaczące. Cechy ozonu pozwalają na ulepszenie wskaźników fizyko – chemicznych, atutów pod kątem smaku, zapachowych i estetyki wody.

O3 to przykładowy z silnych utleniaczy, a więc można go zastosować do uzdatniania wody pitnej oraz wody procesowej w zastosowaniu przemysłowym. Co ważne, podczas ozonowania wody likwidowany jest ozon resztkowy, przedostający się ze zbiorników kontaktowych do specjalnie zaprojektowanych destruktorów. Do tego, jak sporo atutów daje dezynfekowanie wody za pomocą ozonowania można nabrać przekonania już po pierwszej konsultacji z pracownikami firmy oraz po przyjrzeniu się temu, jakie właściwości mają konkretne wyroby z oferty.

Urządzenia są wodoodporne, a więc w skomplikowanych warunkach przemysłu spożywczego sprawdzają się świetnie. Zaprezentowane maszyny działają samoczynnie oraz obsługuje się je szybko. Ozonowanie wody pozwoli właścicielowi firmy posługiwać się znakiem „Bezpieczna Żywność”. Każda z instalacji jest zaprojektowana pod wymagania zamawiającego, co gwarantuje wiele korzyści. Można oczekiwać też na serwis. Woda ozonowana może być wykorzystana do mycia: owoców i warzyw, mięsa, ryb i owoców morza, jaj oraz nadaje się pod spersonalizowane zastosowanie.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz