Współczesna czy standardowa fotografia? Fotograf tworzący zdjęcia radzi

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński pragną, żeby ten dzień był dla nich uroczysty, fenomenalny. Coraz częściej w związku z tym obrzędy ślubne są inne aniżeli wszystkie, wedle indywidualnych scenariuszy. W ostateczności, dzień ślubu powinien być dniem niepowtarzalnym. Począwszy od ślubnych kreacji, przez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej zamykając wszystko musi być według ich żadnego pomysłu, często wychodzącego. Praktycznie, jedyną pamiątką ze ślubu i wesela jest fotografia ślubna.

Dlatego niezwykle znaczącą sprawą jest decyzja w jakim środowisku odbędzie się sesja zdjęciowa – lub w atelier, lub w plenerze, a jeśli wybierzemy plener, to jaki? Czy zaangażujemy zwykłego fotografa, czy artystę fotografika – mnóstwo dylematów. Często zdjęcia w atelier są robione jako fotograficzna pamiątka dla rodziny, natomiast coraz częściej pozytywnie zwariowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich prywatna dokumentacja tego zdarzenia.

Pomimo rozmaitych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na fotografie naszych pradziadków. Fotografia weselna w sepii bądź biało-czarna. Ma okazję to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej? Porządnie wykonany portret zdjęciowy powinien posiadać tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem i drobiazgowym obserwatorem, żeby utrwalić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna powinna bowiem opowiadać historię opisywanych osób, co potwierdza Fotograf ślubny śląsk. Do wykonania solidnej fotografii niezbędne jest właściwe światło.

Powinno być rozproszone, w związku z tym bardzo dobrą porą są godziny poranne lub popołudniowe. Jest to baza powodzenia. By młoda para czuła się swobodnie podczas sesji zdjęciowej, należy bez żadnego ale wybrać miejsce, jakie młodych nie krępuje i uczyni, iż będą się zachowywać swobodnie. Aby przyzwoicie wyeksponować głównych bohaterów należy słusznie dopasować głębię ostrości, jaka pozwoli na taką ekspozycję postaci jaką chcemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, w następstwie tego tak ważne jest właściwe przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata pragniemy się przecież radować tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment naszego życia.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz