Z jakiego powodu czasem warto założyć swoją firmę?

Samozatrudnienie dumnie rozbrzmiewa – przynajmniej dla co niektórych. Bo dla innych to praca od rana do nocy, bez pakietu społecznego, bez solidnej pensji, teoretycznie bez właściciela firmy, niemniej jednak niemalże jednak z szefem. W momencie, kiedy polski rząd wprowadził ulgi w składkach na ZUS dla nowo powstających małych korporacji, duża grupa szefów zademonstrowało swoim pracownikom nieciekawą ofertę.

Mianowicie zostaną oni zwolnieni z pracy, w zamian za to założą sobie własną działalność gospodarczą, wykorzystując z obniżonych składek na ubezpieczenie, oraz będą wykonywać wnikliwie tę samą pracę, co wcześniej, jednak na nowych warunkach. Z tym, że te warunki pod żadnym pozorem nie są pionierskie, pozostaje stary boss oraz stara praca, nowy jest wyłącznie obowiązek comiesięcznego rozliczania się z urzędem skarbowym i niebezpieczeństwo kontroli oraz sankcji w postaci kasowania zniżek zusowskich.

Wszystko przez to, że, aby przeciwstawiać się takim naturalnie praktykom wprowadzanym przez szefów, rząd nie zezwala na to, by ludzie, którzy zakładają własną jednostkę, wykonywali zlecenia wyłącznie dla swoich byłych pracodawców. Młode pokolenie wchodzące właśnie na rynek pracy to już nie są zastraszeni ludzie, jacy gotowi są za denne grosze pracować od świtu do nocy. Nie pragną oni przyjmować nieciekawych propozycji, przeglądając oferty pracy grymaszą i wybrzydzają. Ma prawo się wydawać, że to zła cecha, że w ten sposób nigdy nie znajdą pracy, nie uniezależnią się od rodziny, że tym sposobem powiększą rzeszę bezrobotnych – przetestuj na przykład pomysł na maszyny do lodów świderków. A niemniej jednak to nieprawda.

Wielu młodych ludzi po prostu inaczej niż ich rodzice patrzy na życie. Nie chcą być niewolnikami swojej pracy, oni chcą czerpać z niej nie tylko radość oraz satysfakcję, lecz także pieniądze. I nie ma w tym nic złego, bowiem jeśli odrzucimy wszystkie nasze lęki i niepokoje, to pojmiemy, że tak właśnie powinno być – praca powinna cieszyć oraz pozwalać na godne życie. Kiedy taki młody człowiek nie znajduje dla siebie niczego wyśmienitego po prostu siada oraz myśli, a kiedy tak właściwie ma już pomysł na interes, nic nie jest w stanie go zastopować.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz