Z jakiej przyczyny Indie? Sprawdź oraz przeżyj epokową wycieczkę

Filmy mają w sobie jakiś szczególny czar, który uwodzi już pokolenia. Chociaż jednak dużo jest filmów trafnych, to jednak w oczy rzucają się różnice miedzy produkcjami z pojedynczych krajów. Najbardziej komercyjne jest kino amerykańskie. Na sztukę stawia właściwie kino europejskie, które zostaje niezależne i woli właściwie niskobudżetowe produkcje. Na ich tle gruntownie zupełnie inaczej przedstawia się kino azjatyckie.

W trakcie gdy kino chińskie stawia właściwie na sztuki walki, to wszelkie indyjskie produkcje mienia się odcieniami tęczy, czarują swoimi zapachami oraz dźwiękami. Indie zasłynęły już ze swojej kinematograficznej fabryki, Bollywood, jaka co roku wypuszcza dziesiątki filmów. Do typowo indyjskich produkcji, które zdobyły uznanie na całym świecie kategoryzuje się m. in. film Niekiedy słońce, w pewnych momentach deszcz. W ogromnej mierze to właśnie fascynacja Bollywood przyciąga do Indii coraz pokaźniejsze rzesze turystów.

Jednak kraj ma także inne znaki oraz symbole rozpoznawcze. Szczególnie indyjskie wywodzi się białe mauzoleum Tadż Mahal czy także wschodnie systemy filozoficzne – przetestuj JasnowidzAmala.PL – Indie Podróż. Każdy z krajów świata posiada jakiś swój znak rozpoznawczy, jaki odróżnia go od innych. Kontrasty zwłaszcza zauważalne są między krajami, jakie położone s,a na innych kontynentach. Z europejskiego punktu widzenia ogromnie egzotyczne wydają się Indie, które przyciągają coraz to pokaźniejszą liczbę urzeczonych nimi turystów. Od razu w oczy rzuca się bogactwo indyjskich kolorów.

Wybitnie specyficzna jest również typowo indyjska kuchnia, jaka przesiąknięta jest zapachem korzennych przypraw. Indie to niemniej jednak nie jedynie raj dla zmysłów. To też kraj, jakiego historia i kultura sięgają daleko w przeszłość. Indyjska kultura jest uznawana za jedną z najstarszych na świecie, a szczególnie znane i cenione są jej systemy filozoficzne i medytacyjne, szczególnie buddyzm i poglądy co niektórych dzisiejszych guru, jak chociażby Osho. Dały się im już uwieść miliony ludzi ze świata Zachodu, jakich rozczarowała nowoczesność. Nowoczesne Indie zasłynęły wobec tego jako kraj licznych środowisk medytacyjnych w których siebie wypatrują co roku miliony ludzi.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz