Zatroszcz się o zdrowie w czasie ciąży – przetestuj najważniejsze porady

W szablonowym jadłospisie ciężarnej powinny codziennie występować owoce, jarzyny, warzywa strączkowe, produkty zbożowe, artykuły pochodzenia zwierzęcego. Należy zachować umiar w jedzeniu tłuszczów, rafinowanego cukru i soli. Wyznaczone jest picie sporych ilości wody. Nie poleca się napitków kofeinowych ani artykułów spożywczych zawierających specyfiki konserwujące czy też inne substancje sztuczne (na przykład barwniki, dodatki smakowe). Brzemiennym zdarza się wykrzywione łaknienie – apetyt na substancje niejadalne (takie jak glina czy krochmal do usztywniania tkanin), jakich spożywanie może sprawić niedożywienie oraz zatrucie. Należy stronić zagrożeń występujących w środowisku, takich jak nadmierne dawki promieniowania rentgenowskiego lub szkodliwe substancje chemiczne.

Zaleca się ograniczenie użycia preparatów w sprayu i chemikaliów użytkowanych w gospodarstwie domowym – więcej rad odszukasz na domenie internetowej https://mulinek.pl/kokony-niemowlece.html. Nie należy się wystawiać na wpływ zbyt wysokiej temperatury, żeby się nie przegrzać. Dobrze jest unikać forsownej gimnastyki, długiego stania i nadmiernego wysiłku. Należy również pamiętać o prawidłowym zapinaniu pasa bezpieczeństwa. Regularne badania lekarskie zmniejszają ryzyko śmierci w czasie ciąży. W państwach, gdzie dostęp do przychodni oraz szpitali jest utrudniony, możliwością bywa korzystanie z kompetentnych rad wykwalifikowanej położnej. Kobieta pozostająca pod opieką lekarską może liczyć na rozpoznanie u niej czynników ryzyka i przedsięwzięcie odpowiednich środków. Zagrożenie stwarza na przykład ciąża mnoga, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i nerek lub cukrzyca.

W niektórych krajach ciężarna ma prawo się zaszczepić anatoksyną tężcową zapobiegającą tężcowi niemowląt. Bada się też (między 26 a 28 tygodniem ciąży), czy nie jest zarażona paciorkowcami grupy B (paciorkowce bezmleczności). Gdyby te bakterie występowały w jelicie grubym, podczas porodu mogłyby pozostać przeniesione na płód. Przyszła matka musi być przygotowana do udzielenia lekarzowi czy też położnej wszelkich potrzebnych informacji, dotyczących na przykład przebytych chorób. Sama również powinna dużo pytać lub też powiadomić w razie wystąpienia rozmaitych objawów tj. krwawienie z pochwy, nagłe wypieki, silne lub nieustające bóle głowy lub palców, raptowne pojawienie się zakłóceń wzroku silne bóle brzucha itd.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz