Znajdź odżywkę do rzęs dostosowaną do Twoich potrzeb!

W poszukiwaniu długich, ciemnych i gęstych rzęs wiele kobiet nadużywa estetyki i szkodzi własnemu zdrowiu, stosując krople do oczu na jaskrę „jakby to był tusz do rzęs”.W ostatnich latach badania nad chorobą lub chorobami, zwanymi jaskrą, doprowadziły do ​​znacznych zmian pojęciowych, a obecnie termin ten obejmuje patologie, które prezentują różne obrazy kliniczne, patogeny i sposoby leczenia. urodowe tipy

  1. Nawet pomimo różnic, choroby te są nadal klasyfikowane pod tym samym terminem medycznym, ponieważ mają podobne cechy, wśród których najważniejsze to zwiększone wydobycie głowy nerwu wzrokowego i uszkodzenie pola widzenia, często związane z podwyższonym ciśnieniem krwi. Wewnątrzgałkowe (IOP).
  2. W Stanach Zjednoczonych na te choroby cierpi około 2,25 mln osób, podczas gdy w Brazylii szacuje się, że waha się od 400 do 500 tys. Nieleczona jaskra może powodować nieodwracalną „czarną ślepotę”, w której nie można odróżnić nawet światła.

Obniżenie IOP za pomocą kropli do oczu opartych na analogach prostaglandyn jest jednym z uznanych sposobów leczenia klinicznego kontroli progresji jaskry. „Bimatoprost, latanoprost i trawoprost to substancje obecne w kroplach do oczu w leczeniu chorób, które powodują, takie jak skutki uboczne, wydłużanie rzęs, przebarwienia tęczówki, przekrwienie spojówek, zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka i torbielowaty obrzęk plamki”, mówi okulista Virgílio Centurion, dyrektor IMO, Instytut Chorób Oczu.

Zarówno przeciwjaskrowe krople do oczu, jak i ich konserwanty mogą również powodować różne reakcje zapalne, wywołujące zmiany na powierzchni oka, takie jak suchość oka.Czas podania, stężenie i ilość leków stosowanych w leczeniu jaskry zależą od nasilenia działań niepożądanych. Nietolerancja na leki miejscowe często prowadzi do wskazania do operacji przeciwjaskrowej, która może być również zagrożona przez stan zapalny wywołany przez lek”, ostrzega Virgílio Centurion.

Estetyczne zastosowanie leków…

Nawet przy tak wielu skutkach ubocznych należy podkreślić, że dla pacjentów z jaskrą stosowanie kropli do oczu jest zasadne, ponieważ leki zapewniają większą kontrolę IOP tego pacjenta. Zawsze korzystniejsze jest zagwarantowanie jakości widzenia przez dłuższy czas i wystąpienie pewnych skutków ubocznych w wyniku leczenia niż skrócenie czasu widzenia pacjenta.

Stosowanie tego leku bez porady lekarskiej może postawić pod kontrolą zdrowie oczu. Wśród głównych reakcji na stosowanie przeciwjaskrowych kropli do oczu znajdują się: alergia, zaczerwienienie oczu, łzawienie, podrażnienie i stany zapalne podkliniczne, a także bardziej poważne skutki, takie jak zapalenie wewnątrzgałkowe.

  1. Krople do oczu na bazie analogów prostaglandyn zmieniają metabolizm białek strukturalnych w oczach i mogą zakłócać stosowanie innych leków obniżających IOP, co może maskować rzeczywisty początek jaskry i utrudniać ewentualny zabieg chirurgiczny w celu leczenia choroby.
  2. Krople do oczu na bazie analogów prostaglandyn mogą również powodować zmiany płodowe, takie jak wady rozwojowe, niska masa urodzeniowa, a nawet poronienie, a lek jest formalnie przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących.

Praktyka może mieć działanie antyestetyczne. W niektórych przypadkach, oprócz powiększania rzęs, leki te mogą powodować przebarwienia rzęs, które mogą stać się całkowicie białe; może wystąpić wzrost włosów w innych miejscach dotkniętych lekiem oraz nieregularny wzrost rzęs. Tęczówka użytkownika może również stać się ciemniejsza, zwłaszcza tęczówka użytkownika, który ma jaśniejszą tęczówkę.

Lek może również powodować przebarwienia skóry powiek, powodujące cienie pod oczami i resorpcję tkanki tłuszczowej oczodołu, dając wygląd zapadniętych oczu. Nie wszystkie z tych skutków ubocznych są odwracalne po odstawieniu leku, w przeciwieństwie do efektu na rzęsy, które po pewnym czasie powrócą do swoich pierwotnych rozmiarów.

Należy również zaznaczyć, że lek wydany przez Food and Drug Administration – FDA – dla osób, które mają problemy z porostem rzęs, jest już sprzedawany w USA. Substancja czynna, jak i jej stężenie, jest takie samo jak w kroplach do oczu na jaskrę, tylko prezentacja jest nieco inna. Ten lek został zatwierdzony do celów terapeutycznych, a nie estetycznych.

Badania opublikowane w FASEB, czasopiśmie Federation of American Societies for Experimental Biology, sugerują, że bimatoprost, już zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA), może powodować wzrost ludzkich włosów. „Mamy nadzieję, że to badanie doprowadzi do opracowania nowych terapii łysienia, które powinny poprawić jakość życia wielu osób żyjących z wypadaniem włosów” – mówi Valerie Randall, naukowiec z University of Bradford w Wielkiej Brytanii.

POZNAJ BADANIA

  1. Tytuł oryginalny: Terapia jaskry związanej z prostamidem, bimatoprost, oferuje nowatorskie podejście do leczenia łysienia skóry głowy
  2. Gdzie został opublikowany: magazyn FASEB
  3. Kto to zrobił: Karzan G. Khidhir, David F. Woodward, Nilofer P. Farjo, Bessam K. Farjo, Elaine S. Tang, Jenny W. Wang, Steven M. Picksley i Valerie A. Randall
  4. Instytucja: Uniwersytet Bradford, Wielka Brytania

  5. Dane do pobrania: mieszki włosowe (rodzaj torebki, w której znajduje się korzeń pasma włosów) pobrane ze skóry głowy człowieka
  6. Wynik: mieszki włosowe poddane działaniu leku produkowały więcej włosów niż mieszki, które nie otrzymały aplikacji.

Bimatoprost to kropla do oczu przeciw jaskrze, grupie chorób, które atakują nerw wzrokowy. Ale także stymuluje wzrost rzęs. Dlatego od zeszłego roku bimatoprost jest stosowany w formie lakieru do paznokci. „Aplikacja odbywa się za pomocą pędzli i powoduje wydłużenie cyklu wzrostu rzęs”, mówi dermatolog Leila Bloch z Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego (SBD). Zespół Randalla chciał wiedzieć, czy lek ma taki sam wpływ na włosy.

Naukowcy przetestowali bimatoprost w mieszkach włosowych (rodzaj woreczka, w którym znajduje się korzeń włosa) pobranych z ludzkiej skóry głowy.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz